Close

1 stycznia 2017

Zapraszamy do Open Space Plaza – przestrzeń biurowa dla NGO w centrum miasta

Przestrzeń biurowa – pokoje biurowe z wyposażeniem oraz przestrzeń wspólna w ścisłym centrum Białegostoku do wykorzystania. Zachęcamy do zapoznania się z zasadami współpracy i kontaktem w celu ustalenia szczegółów.

Kreatywne Podlasie poszukuje organizacji pozarządowych zainteresowanych przestrzenią biurową w co-workingowym biurze dla NGO – Open Space Plaza.

Posiadamy kilka pomieszczeń biurowych, w tym przestrzeń wspólną (salkę konferencyjną) wraz z pełnym wyposażeniem w ścisłym centrum – ul. Jana Klemensa Branickiego 15 w Białymstoku. Skontaktuj się z nami w celu ustaleniu zasad współpracy.

Na czym polega idea Open Space Plaza? To miejsce, w którym na wspólnej przestrzeni współpracują organizacje pozarządowe dzieląc się miejscem, zasobami oraz wiedzą. W chwili obecnej jest to Stowarzyszenie Kreatywne Podlasie i Fundacja M.I.A.S.T.O. Białystok. Posiadamy wolną przestrzeń do wynajęcia. Wspólna przestrzeń umożliwia dzielenie się własnymi zasobami, a przede wszystką wsparciem merytorycznym i wymianą wiedzy o funkcjonowaniu NGO.

Open Space Plaza to miejsce w pełni wyposażone we wszystkie narzędzia niezbędne do pracy. Stacja graficzna z rozbudowanym oprogramowaniem m.in. do multimediów umożliwia prace nad materiałami promocyjnymi i dokumentami. Komputery stacjonarne i laptopy stanowią naturalne wyposażenie pozostałych stanowisk pracy. Urządzenia biurowe (ksero/skanery kolorowe i czarno-białe) pozwalają na ekonomiczne wydruki i xsero dowolnych materiałów biurowych. Szybkie łącze internetowe, wewnętrzna sieć bezprzewodowa. Biurka, krzesła, stoły, umożliwiają ciągłą pracę przy komputerze. Regały i szafy, w tym zamykane na klucz pozwalają na przechowywanie dokumentacji organizacji i dokumentów projektowych.

Sprzęt multimedialny taki jak dwa wysokiej jakości projektory, mikroprojektor oraz mobilna tablica interaktywna pozwalają na prowadzenie prezentacji zarówno w Open Space Plaza jak i poza nią. Akcesoria biurowe to pełne wyposażenie: laminatory, bindownice, gilotyny, zszywacze, nożyczki itp. To także sprzęt fotograficzny do dokumentacji działań białostockich NGO – aparaty fotograficzne m.in. Canon EOS 60D, NIKON COOLPIX wraz z osprzętem, światła stałe, lampy błyskowe, stół bezcieniowy oraz inne narzędzia do digitalizacji i archiwizacji. Sprzęt wystawienniczy to namioty typu ekspress o wymiarach 3×3 i 3×6, termosy, warniki, krzesła przenośne, ławy i stoły cateringowe.

Open Space Plaza zapewnia więc kompleksowe wyposażenie niezbędne w codziennej pracy NGO.

 

W skrócie

Open Space Plaza jest centrum kooperacyjnej (co-workingowej) codziennej pracy podlaskich organizacji pozarządowych. We wspólnym biurze dzielimy się nie tylko przestrzenią i sprzętem, ale przede wszystkim nowościami, wiedzą i pomysłami. Open Space Plaza staje się miejscem, w którym powstają najciekawsze projekty kulturalne, społeczne i edukacyjne w naszym mieście. Wymiana doświadczeń, pomysłów, kontaktów i zasobów zwiększa potencjał naszej działalności.

 

Zasady

Każdy może przyłączyć się do Open Space Plaza. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt. Zapraszamy do odwiedzenia naszego biura i przekonania się, czym dysponujemy i jak wygląda nasz potencjał. Użytkownicy OSP dzielą się przestrzenią, pomysłami i sprzętem. Między sobą ustalamy godziny spotkań, w trakcie których nasza siedziba jest na wyłączność. W pozostałym czasie dzielimy się przestrzenią biurową, pracując wspólnie. Wszyscy użytkownicy partycypują w kosztach wynajmu powierzchni i materiałach eksploatacyjnych. Wspólnie też sprzątamy.

 

Projekty

Open Space Plaza to miejsce, w którym powstają innowacyjne, interdyscyplinarne projekty społeczne z różnych dziedzin. Zajmujemy się przede wszystkim działalnością obywatelską, kulturą, sportem i edukacją – ale to nie wyczerpuje szerokiego spektrum naszego działania. Jesteśmy otwarci na współpracę w zakresie każdej inicjatywy, która w niebanalny i nowoczesny sposób aktywizuje mieszkańców regionu i ożywia białostockie środowiska społeczne.

Zadzwoń do nas lub przyjdź bezpośrednio do Open Space Plaza. Czeka w nim miejsce dla Twojej organizacji pozarządowym, bez dodatkowych kosztów wyposażenia, w miłej atmosferze i kreatywnym środowisku.

W tym miejscu powstały lub były organizowane między innymi:

– Ambient Park

– Dzień Munduru

– Festiwal Światła i Sztuki Ulicy Lumo Bjalistoko

– Moja aglomeracja. Moja przestrzeń

– Pracownia informatyczna dla seniorów – Nastroić Życie

– Podlaska Pracownia Digitalizacji

– Podlaskie Targi Spółdzielczości

– Rap Piknik

– Up To Date Festiwal

– Węglowa – Społeczna Koncepcja

 

Kontakt

Open Space Plaza

Jana Klemensa Branickiego 15

15-085 Białystok

e-mail: openspaceplaza@gmail.com

mapa: https://goo.gl/maps/T5sjUbSNRjB2..