Close

OPEN SPACE PLAZA

Posiadamy kilka pokoi oraz przestrzeń wspólną – salkę konferencyjną – wraz z pełnym wyposażeniem w ścisłym centrum – ul. Branickiego 15 w Białymstoku. Skontaktuj się w celu ustaleniu zasad współpracy. 

Open Space Plaza jest centrum kooperacyjnej (co-workingowej) codziennej pracy podlaskich organizacji pozarządowych. We wspólnym biurze dzielimy się nie tylko przestrzenią i sprzętem, ale przede wszystkim nowościami, wiedzą i pomysłami. Open Space Plaza staje się miejscem, w którym powstają najciekawsze projekty kulturalne, społeczne i edukacyjne w naszym mieście. Wymiana doświadczeń, pomysłów, kontaktów i zasobów zwiększa potencjał naszej działalności.

Potrzebujesz biura? Potrzebujesz sprzętu? Potrzebujesz praktycznej wiedzy merytorycznej i informacji z trzeciego sektora?

Przyłącz się do Open Space Plaza: co-workingowego biura organizacji pozarządowych w Białymstoku.

 

Open Space Plaza to co-workingowe biuro NGO mieszczące się w centrum Białegostoku, w budynku biurowo-usługowym przy ul. Branickiego 15 – niemal w ścisłym centrum miasta

Na czym polega idea Open Space Plaza?

To miejsce, w którym we wspólnej przestrzeni współpracują organizacje pozarządowe, dzieląc się miejscem, zasobami oraz wiedzą.

 

W Open Space Plaza funkcjonują lokalne NGO – zarówno doświadczone, jak i te, które dopiero rozpoczynają swoją działalność. Wspólna przestrzeń umożliwia dzielenie się własnymi zasobami, a przede wszystkim wsparciem merytorycznym i wymianą wiedzy o funkcjonowaniu NGO.

 

Open Space Plaza to miejsce w pełni wyposażone we wszystkie narzędzia niezbędne do pracy:

– Nowoczesna stacja graficzna z rozbudowanym oprogramowaniem biurowym, projektowym, graficznym i multimedialnym umożliwia samodzielną pracę nad wszelkimi dokumentami organizacji i różnorodnymi materiałami promocyjnymi oraz DTP. Wyposażenie pozostałych stanowisk pracy stanowią komputery stacjonarne i laptopy.

– Wszelkie dokumenty i materiały projektowe mogą być powielane, skanowane i ekonomicznie drukowane na czarno-białych i kolorowych urządzeniach wielofunkcyjnych.

– Szybkie łącze internetowe oraz wewnętrzną sieć bezprzewodową. Wszystko to umożliwia sprawny kontakt ze światem zewnętrznym.

– Umeblowanie – obejmujące biurka, krzesła i stoły do wspólnej pracy – pozwala na wygodną pracę nad wszelkimi inicjatywami społecznymi. W regałach i szafach, w tym zamykanych na klucz, można bezpiecznie przechowywać dokumentację organizacji i dokumenty realizowanych projektów.

– Sprzęt multimedialny obejmuje dwa nowoczesne projektory, mikroprojektor oraz mobilną tablicę interaktywną. Urządzenia te pozwalają na prowadzenie prezentacji – zarówno w Open Space Plaza, jak i poza biurem. Na stanie znajdują się także wszelkie niezbędne akcesoria biurowe: tablice suchościeralne, flipcharty, laminatory, bindownice, gilotyny, zszywacze itp.

– Biuro posiada także sprzęt fotograficzny do dokumentacji działań NGO – m.in. aparaty fotograficzne Canon 60D, Nikon S9300 wraz z osprzętem, a także wyposażenie studia fotograficznego: światła stałe, zewnętrzne lampy błyskowe, stół bezcieniowy oraz inne narzędzia do digitalizacji i archiwizacji.

– Sprzęt wystawienniczy oraz do organizacji imprez plenerowych obejmuje namioty typu ekspress o wymiarach 3 m x 3 m i 3 m x 6 m, termosy, warniki, krzesła przenośne, ławy i stoły cateringowe.

 

Zasady

Każdy może przyłączyć się do Open Space Plaza. Wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu. Zachęcamy do odwiedzenia naszego biura i przekonania się czym dysponujemy i jak wygląda nasz potencjał. Użytkownicy OSP dzielą się przestrzenią, pomysłami i sprzętem. Między sobą ustalamy godziny spotkań, w trakcie których nasza siedziba jest na wyłączność danej organizacji. W pozostałym czasie dzielimy się przestrzenią biurową, pracując wspólnie. Wszyscy użytkownicy partycypują w kosztach wynajmu powierzchni i materiałach eksploatacyjnych oraz utrzymaniu porządku w biurze.

 

Projekty

Open Space Plaza to miejsce, w którym powstają innowacyjne, interdyscyplinarne projekty społeczne z różnych dziedzin. Zajmujemy się przede wszystkim działalnością obywatelską, kulturą, sportem i edukacją – ale to nie wyczerpuje szerokiego spektrum naszego działania. Jesteśmy otwarci na współpracę w zakresie każdej inicjatywy, która w niebanalny i nowoczesny sposób aktywizuje mieszkańców regionu i ożywia białostockie środowiska społeczne.

Zadzwoń do nas lub przyjdź bezpośrednio do Open Space Plaza. Czeka w nim miejsce dla Twojej organizacji pozarządowym, bez dodatkowych kosztów wyposażenia, w miłej atmosferze i kreatywnym środowisku.

 

 

W tym miejscu powstały lub były organizowane między innymi:

– Ambient Park

– Białystok MyStage Festival

– Białystok Job Days 2012

– Dni Kultury Studenckiej – Juwenalia w Białymstoku

– Dzień Munduru

– Festiwal Muzyki Młodej Białorusi “Basowiszcza” (edycja 2012)

– Festiwal Światła i Sztuki Ulicy Lumo Bjalistoko

– Konferencja Naukowa „Współczesne oblicza przestępczości zorganizowanej”

– Miejsce dla Mam

– Międzynarodowa Konferencja Naukowa “Prawo a życie”

– Międzynarodowy Dzień Studenta

– Mistrzostwa Polski w Turbogolfie

– Moja aglomeracja. Moja przestrzeń.

– Ogólnopolska Konferencja Naukowa Doktorantów Uniwersytetu w Białymstoku

– Original Source Up To Date Festival

– Podlaska Liga Turbogolfa

– Podlaska Pracownia Digitalizacji

– Podlaskie Targi Spółdzielczości

– Pomost Multimedialny Białystok-Wilno

– Rap Piknik

– Taste The East

– Węglowa – Społęczne Koncepcja

– Znakobractwo

 

Kontakt

Open Space Plaza

Branickiego 15, 15- 850 Białystok

tel. 608 532 074

e-mail: openspaceplaza@gmail.com