Close

NASTROIĆ ŻYCIE – OBSŁUGA KOMPUTERÓW DLA SENIORÓW

Pracownia informatyczna dla seniorów w centrum Białegostoku – zapraszamy

Stowarzyszenie Kreatywne Podlasie zaprasza do nowej bezpłatnej pracowni informatycznej dla osób starszych – otwartej, ogólnodostępnej, przeznaczonej dla wszystkich białostoczan. Placówka działa w centrum naszego miasta, przy ul. Ludwika Zamenhofa 15. Codziennie przy pomocy trenera można dowiedzieć się czegoś o komputerach i Internecie lub rozwiązać swój problem z tej dziedziny. Można też nauczyć się obsługi urządzeń spotykanych na co dzień w mieście, np. kolejkomatu, bankomatu, stacji roweru miejskiego, multimedialnego punktu informacyjnego.

W naszej pracowni codziennie (poniedziałek – piątek) w godzinach od 12:30 do 18:30 można:

– dowiedzieć się, jak skorzystać z komputera osobistego – stacjonarnego lub laptopa (posiadamy 8 wygodnych stanowisk z różnymi urządzeniami, systemami operacyjnymi i oprogramowaniem),

– zdobyć umiejętności przydatne na co dzień, np. pisania tekstu na komputerze, wyszukiwania informacji, odtwarzania i przeglądania multimediów, kontaktowania się przez Internet,

– nauczyć się, odświeżyć swoją wiedzę lub rozwiązać problem związany z korzystaniem z Internetu (np. korzystanie z poczty elektronicznej, kupowanie przez Internet, łączenie się z bliskimi przy pomocy komunikatora, rejestrowanie się do lekarza, rezerwowanie kolejki w urzędzie),

– poćwiczyć korzystanie z komputera lub Internetu na własnym urządzeniu (zapraszamy zwłaszcza z laptopami i wszelkiego typu urządzeniami mobilnymi).

Wszystkich seniorów zapraszamy do bezpłatnego skorzystania z pracowni informatycznej. Projekt jest otwarty dla każdej osoby starszej (60+) mieszkającej w Białymstoku. Udostępniamy stanowiska i sprzęt, oferujemy pomoc trenera, prowadzimy również warsztaty i zajęcia w grupach.

W pracowni można też uzyskać informacje dotyczące korzystania z urządzeń elektronicznych. Pomożemy w ich uruchomieniu, wyjaśnimy zasady działania, przetłumaczymy instrukcję lub przepiszemy ją do przystępniejszej wersji (np. prostszym językiem, większym pismem).

Szczegółowe informacje o tematyce zajęć, zapisach do grup szkoleniowych, terminach i zasadach działania udzielane są bezpośrednio w Pracowni przez członków zespołu i trenera.

Projekt realizowany w ramach rządowego Programu Aktywności Społecznej Osób Starszych.